Izglītojoša, muzikāla darbnīca ritma un skaņu pasaulē digitālajā versijā.

Izglītojoša, muzikāla darbnīca ritma un skaņu pasaulē ir 1 stundas gara audiovizuāla programma kopā ar mūziķiem, perkusionistiem Nilu Īli un Maiju Sējāni Īli, kuras laikā skolēni ne tikai tiek iepazīstināti ar vismaz 50 dažādiem mūzikas un skaņu instrumentiem, bet arī tiek aicināti darboties līdzi, izmantojot savus iepriekš sagatavotos instrumentus no mājās atrodamiem priekšmetiem. Šī muzikālā saruna ir spējusi iedvesmot ne vienu vien skolēnu turpināt attīstīt sevi muzikālā jomā arī turpmāk. Programma ir veidota vadoties pēc iepriekšējas pieredzes tā, lai skolēniem ne mirkli nekļūtu garlaicīgi. 

Kas ir perkusijas:

Perkusijas ir mūzikas instruments, kas rada skaņu, piesitot pie tā, pakratot, berzējot vai jebkādi citādāk izraisot vibrācijas. Perkusijas sevī ietver arī netradicionāla veida instrumentus, kā piemēram, balsi, ķermeni, dabā iegūtus materiālus – riekstus, izkaltētus ķirbjus, kokus, akmeņus, ūdeni, zirga pakavus utt. 

Ko šī muzikālā darbnīca attīsta bērnos:

Koordinācijas spējas, uzdrošināšanos, ieklausīšanās prasmi, spēju sastrādāties komandā, ritma izjūtu, radošo fantāziju, intelektuālo domāšanu, interesi par muzicēšanu. 

Laika gaitā esam uzkrājuši lielu mūzikas instrumentu (perkusiju) kolekciju, kas ar savu daudzveidību ieinteresē ne tikai zinātkāros bērnus, bet arī pieaugušos.

Ikvienā no mums dzīvo muzikālas un radošas spējas, atliek tikai uzdrošināties tās atklāt! 

Norises ilgums: 1 stunda
Mērķauditorija: 1-12 klase. Ar skolēnu kopā var piedalīties visa ģimene kopā. 
Cena: Muzikālās darbnīcas audiovizuālajā versijā cena skolēnu grupām 5EUR no skolēna. 
Norises valoda: Latviešu

Vai paredzēta skolēnu līdzdalība: Skatīšanās, klausīšanās, darbošanās/muzicēšana visiem kopā. Skolotāji un skolēni tiks aicināti darboties līdzi, izmantojot savus iepriekš sagatavotos instrumentus no mājās atrodamiem priekšmetiem. Par to kā sagatavot savus instrumentus, video tiks izsūtīts atsevišķi, kā arī skolotājam tiks izsūtīta darba lapa, kuru pēc video noskatīšanās būs iespēja nosūtīt skolēnam aizpildīšanai, lai atsvaidzinātu atmiņā redzēto.

Muzikāla darbnīca pēc iepriekšēja pieprasījuma, sūtot pieteikumu uz nilsilestudio@gmail.com vai zvanot 29767381

Piedāvājam noskatīties nelielu fragmentu no muzikālās darbnīcas:


 .